AK Partili belediyede ‘lüks araç filosu’ iddiası! Tartışma yaratacak gelişme…

0

AK Parti hükümeti kamuda tasarruf düğmesine basarken, yöneltilen suçlamalar tepkilere yol açmaya devam ediyor. Kamu tasarruf tedbirleri kapsamında lüks araç ve kiralamalara kısıtlama getirileceği açıklanırken, AK Partili Fatma Şahin’in liderliğini yaptığı Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şirketlerin VIP araç filosuna sahip olduğu iddia edildi.

Sözcü gazetesinde yer alan habere göre; “Belediyenin 9 şubesinden 6’sı 2024 yılında 63 araç kiraladı. Son olarak Gazi Konut İnşaat, 4’ü D segmenti ve 1’i VIP minibüs olmak üzere 15 aracı 29 Nisan’da 11 ay süreyle kiralayarak 4 milyon 983 bin TL ödedi. Müşavirlik 29 Nisan’da 1’i VIP minibüs ve 1’i zırhlı SUV olmak üzere 23 aracı 11 aylığına 7 milyon 131 bin TL’ye kiraladı. 1 Nisan’da Gazi Bilgi Teknolojileri ve Akıllı Şehir Teknolojileri’nden 12 ay süreyle 13 araç kiralayarak 930 bin 400 milyon TL ödeme yapıldı. .

Gazi Kültür Sanat Ürünleri Şirketi, 1 Mart’ta 1’i VIP minibüs olmak üzere 10 aracı 4 milyon 268 bin 400 TL’ye 12 ay süreyle kiraladı. Enerji Anonim Şirketi, 19 Mart’ta 12 aracı 11 aylığına kiralayarak 4 milyon 56 bin 600 TL’lik sözleşme imzaladı. Araçlar arasında 1 M segmentinden bir VIP araç da vardı. “Gazi Ağaç Peyzaj ve Hayvanat Bahçesi Yönetimi 11 Mart’ta 30 aracın kiralanacağını açıklamıştı ancak ihale henüz sonuçlanmadı.”

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Bahçeli'den Eurovision'a tepki, çiftçiye destek!Bahçeli’den Eurovision’a tepki, çiftçiye destek!
Uzmanın getirdiği otomobilin hava yastığından çıkan şey şaşırttı.Uzmanın getirdiği otomobilin hava yastığından çıkan şey şaşırttı.
Daha Önce Adını Hiç Duymadığınız 10 Garip Hastalık!Daha Önce Adını Hiç Duymadığınız 10 Garip Hastalık!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku