ABD polisi, silah çalan firari mahkum için alarmda

0


USA Today’in haberine göre, eyalet polis yetkilileri, iki haftadır kaçak olan mahkum Cavalcante ile ilgili son gelişmeleri basın toplantısında açıkladı.


Cavalcante’nin Chester County’deki bir evin garajından fener ve dürbünle donatılmış 22 kalibrelik bir tüfek çaldığı duyuruldu.


Ev sahibinin hırsızlık yapan firariye tabancayla ateş ettiği ancak mahkumun yaralandığına dair iz bulunamadığı dile getirildi.


Cavalcante’nin silahlı ve son derece tehlikeli olduğu belirtilirken, bölge sakinlerine evlerde kalınması, kapı ve pencerelerin kapatılması ve araçların güvenli alana alınması uyarısı yapıldı.

[Fotoğraf: AP]


Cinayetten müebbet hapse çarptırılmıştı


Cavalcante, Nisan 2021’de eski kız arkadaşını öldürmekten müebbet hapse çarptırılmış, 31 Ağustos’ta Pensilvanya eyaletinin Chester bölgesindeki hapishaneden kaçmıştı.


Daha önce “eski çete üyesi” olduğu ifade edilen Cavalcante’nin, 2017’de Brezilya’da kendisine borcu olan bir kişiyi öldürmekten arandığı bilgisi paylaşılmıştı.


Bölge savcılığı ofisinin Facebook üzerinden yaptığı paylaşıma göre, Cavalcante, eski kız arkadaşını, “Brezilya’da cinayetten arandığını öğrenmesinin ardından kendisini polise ihbar edeceğini söylemesi” üzerine iki küçük çocuğunun önünde bıçaklayarak öldürmüştü.


Arama çalışmalarını sürdüren polis, Cavalcante’nin “Pensilvanya’dan kaçmak için yeterli kaynağı” olmadığını, arama çalışmalarının firari mahkum tarafından çalındığı düşünülen bir minibüsün bulunduğu bölgede devam ettiğini bildirmişti.


Cavalcante’nin yakalanmasına yönelik bilgiyi sağlayanlara verilecek para ödülü 25 bin dolara çıkarılmıştı.


Firari mahkum Cavalcante’nin yakalanması için işbirliği yapmayan kız kardeşinin vize süresi dolduğu için sınır dışı edileceği, firari mahkuma yardım eden ya da yardım teklifinde bulunan kişilerin yargılanacağı aktarılmıştı.


Bir tanıdığıyla görüşmeye giden ve bu sırada kapı kamerasına yakalanan firari mahkumun sakalını keserek görünüşünü değiştirdiği belirtilmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku