İspanyol kadın futbolcuyu dudaklarından öpen federasyon başkanı: İstifa etmeyeceğim

0

Rubiales, İspanya’nın Avustralya’nın Sidney kentindeki finalde İngiltere’yi yenmesi sonrası düzenlenen ödül töreni sırasında Jenni Hermoso’yu dudaklarından öpmüştü.

İspanya Futbol Federasyonu Başkanı Luis Rubiales, Kadınlar Dünya Kupası Finali sonrası kadın futbolcu Jenni Hermoso’yu rızası olmadan dudağından öptüğü gerekçesiyle yapılan çağrılara rağmen istifa etmeyeceğini söyledi. 

REKLAM

Federasyonun acil toplanan genel kurulunda dört kez peş peşe “istifa etmeyeceğim” diyen Luis Rubiales, “sahte feministlerin” başlattığı cadı avının kurbanı olduğunu iddia etti.

Rubiales, İspanya’nın Avustralya’nın Sidney kentindeki finalde İngiltere’yi yenmesi sonrası düzenlenen ödül töreni sırasında Jenni Hermoso’yu dudaklarından öpmüştü. 

Rubiales bu hareketiyle şampiyonluk kutlamalarına gölge düşürmüştü.

Bazı İspanyol medya kuruluşları, federasyon başkanının istifa etmeyi planladığını aktarmıştı.

Ancak Rubiales, öpücüğün Hermoso’nun “rızasıyla” ve “karşılıklı” olduğunu iddia etti. 

Bu ifadeleri büyük çoğunluğu erkeklerden oluşan genel kurul toplantısı sırasında uzun süre alkış aldı.

Kendisini alkışlayanlar arasında kadın milli takım antrenörü Jorge Vilda ve erkek milli takım antrenörü Luis de la Fuente de bulunuyordu.

Futbolcu Hermoso ise geçen pazar günü yaptığı açıklamada, “hoşuma gitmedi ama ne yapabilirim ki” demişti.

Ardından, oyuncu sendikası FUTPRO, kadın futbolcu adına bir açıklama yayınlayarak çıkarlarını savunacağını ve eylemin “cezasız kalmamasını” sağlayacağını bildirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku