İngiltere 69 milyar dolarlık Microsoft-Activision Blizzard anlaşmasını onayladı

0

Microsoft, 2022 yılının başlarında tarihteki en büyük bilgisayar oyunu anlaşmasını duyurmuş ancak İngiliz rekabet kurumu tarafından nisan ayında engellenmişti

REKLAM

İngiltere’de rekabet kurumu Microsoft’un “Call of Duty” bilgisayar oyununun yapımcısı Activision Blizzard’ı satın almasına, yeniden yapılandırılan anlaşmanın daha önceki endişeleri önemli ölçüde gidermesinin ardından onay verdi.

Activision Blizzard, ağustos ayında çevrimiçi yayın haklarını Ubisoft Entertainment’a satmayı kabul etmişti ve Microsoft geçen ay satış koşullarının düzenleyici tarafından uygulanabilir olmasını sağlamak için çözüm önerileri sunarak bazı kaygıları hafifletmişti.

Birleşik Krallık Rekabet ve Pazar Otoritesi (CMA) yaptığı açıklamada “Yeni anlaşma, Microsoft’un bulut oyun alanındaki rekabeti ortadan kaldırmasını engelleyecek ve Birleşik Krallık’taki bulut oyun müşterileri için rekabetçi fiyatları ve hizmetleri koruyacak,” dedi.

Microsoft, 2022 yılının başlarında tarihteki en büyük bilgisayar oyunu anlaşmasını duyurdu ancak 69 milyar dolarlık satın alma, ABD’li teknoloji devinin yeni oluşan bulut oyun pazarında çok fazla kontrol sahibi olacağından endişe duyan İngiliz rekabet kurumu tarafından nisan ayında engellendi.

Microsoft, “CMA’nın kapsamlı incelemesi ve kararı için minnettar olduğunu” söyledi.

Başkan Yardımcısı ve Başkan Brad Smith, “Dünya çapındaki oyunculara ve oyun endüstrisine fayda sağlayacağına inandığımız bu satın almayı tamamlamak için artık son düzenleyici engeli aştık,” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku