Pazar, Temmuz 14

Başsavcılık açıkladı! İliç’teki altın madeni faciasıyla ilgili Kanadalı firmanın yöneticisi de gözaltına alındı

Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, 9 vatandaşın enkaz altında kaldığı kazayla ilgili 4 cumhuriyet savcısının görev yaptığı belirtildi.

BAŞSAVCILIK AÇIKLANDI

Açıklamada, bölgede keşif ve inceleme işlemlerinin yapıldığı, delillerin eksiksiz olarak toplandığı ve şu bilgilere yer verildiği belirtildi:

“Olay yeri ve çevresinden toprak ve su numuneleri alındı, bu numuneler incelenmek üzere yetkili kimya laboratuvarlarına gönderildi. Çevre, madencilik, jeoloji, kimya, inşaat, tarım ve araştırma ekibinden oluşan 8 kişilik ekip ve Kazadan sorumlu olanların kusurunun tespit edilmesi, iş sağlığı ve güvenliği alanında uzman kişiler tarafından müdahalenin yapılması, bilirkişilerden oluşan bir heyet atanarak gerekli incelemelerin yerinde yapılması ve bilirkişilerin değerlendirmelerini tamamlaması gerekmektedir. Soruşturma kapsamında toplanan delillere göre, ilk incelemelere göre olayın sorumlusu sayılan, aralarında söz konusu şirketin işveren temsilcisi Kanada vatandaşının da bulunduğu toplam 8 kişi, “Gözaltına alındı” 14 Şubat’ta gözaltına alındı.”

AA-20240214-33703732-33703730-ERZINCANDA_TOPRAK_KAYMASISIN_YASANDIGI_MADEN_OCAGI_BOLGESI_HAVADAN_GORUNTULENDI

Açıklamada, soruşturmanın tüm yönleriyle ve titizlikle devam ettiği vurgulandı. (AA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
“Yasak aşk” cinayetinde 4 kişi tutuklandı!
5 ülkeye büyükelçi atandılar!5 ülkeye büyükelçi atandılar!
İsmail Saymaz ve Ersan Şen canlı yayında tartıştı! İsmail Saymaz ve Ersan Şen canlı yayında tartıştı! “Bir saattir konuşuyor muyuz?” bir heyecana neden oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

okulturlari.org
Sponspor Bağlantılar: izmir su kesintisi - yemekteyiz - Adana Demirspor - 2024 Yerel Seçimleri -
Antalya Haber Sunucu
marsbahis giriş